Akumulačné nádoby pre vykurovanie a vodu

Akumulacne nadoby

Akumulačné nádoby pre vykurovanie bývajú dôležitou súčasťou kotolní, kde je hlavným zdrojom tepla kotol s typickým kolísavým výkonom a striedaním nízkych a vysokých teplôt, ako je napr. kotol na biomasu, tepelné čerpadlo či solárne panely.

Akumulačné nádoby v takýchto systémoch zabezpečujú hlavne jeho flexibilitu (dostupná teplá voda ihneď) a zároveň predlžujú životnosť kotla, ktorý vďaka naakumulovanej vode v nádobe, výrazne zníži počet potrebných zapnutí a vypnutí.

Akumulačné nádoby od talianskeho výrobcu Cordivari sú na trhu známe hlavne vďaka svojej vysokej kvalite, inovatívnosti a prepracovanému dizajnu.

Sú určené na uskladňovanie technickej vody do vykurovania, smerujúcej do systému podlahového ale radiátorového kúrenia. Nádoby tohto typu sa vyrábajú z uhlíkovej ocele povrchovo ošetrenej len z vonkajšej strany, nakoľko sa nádoba zapája do uzavretých systémov bez prístupu vzduchu. Akumulačné nádoby Cordivari sa vyrábajú vo viacerých verziách:

  • akumulačná nádoba bez výmenníka – slúži len na uskladnenie teplej vody (Puffer)
  • akumulačná nádoba s jedným alebo dvoma tepelnými výmenníkmi, ktoré slúžia na ohrev vody cez ďalší zdroj tepla napr. solárne panely (Puffer 1, Puffer 2)
Puffer

Kombinované akumulačné nádoby

Kombinované nádoby v sebe spájajú funkciu bojlera a akumulačnej nádoby na výrobu teplej vody do vykurovania.

Výrobca Cordivari ponúka dva typy kombinovaných nádob:

  1. nádoba v nádobe“ – tz. akumulačná nádoba na technickú vodu s vnoreným zásobníkom na teplú úžitkovú vodu. Tieto modely sú dostupné aj vo verziách s jedným alebo dvoma tepelnými výmenníkmi (Combi 1, Combi 2, Combi 3)
Combi3

2. akumulačná nádoba na technickú vodu s prietokovým ohrevom úžitkovej vody. Ohrev úžitkovej vody sa deje prostredníctvom špirálovitého tepelného výmenníka z nerezovej ocele 316L, ktorý prechádza stredom nádoby. Tento model je dostupný taktiež vo verzii s jedným alebo dvoma prídavnými tepelnými výmenníkmi. (Eco-Combi 1, Eco-Combi 2, Eco-Combi 3

Eco combi2

Výhody akumulačných nádob Cordivari

  • patentovaná povrchová úprava Polywarm®, ktorá sa vyznačuje vyššou teplotnou a mechanickou odolnosťou v porovnaní so smaltom
  • vhodné aj pre nízkoenergetické stavby
  • zvyšujú flexibilitu systému a zároveň znižujú počet vypnutí/zapnutí zdroja tepla čím sa predlžuje životnosť samotného kotla (zdroja tepla)
  • teplá voda dostupná kedykoľvek
  • kombinované nádoby - ohrev úžitkovej aj technickej vody v jednom
  • možnosť využitia solárnej energie na ohrev úžitkovej alebo technickej vody
  • izolácie s vysokou tepelnoizolačnou schopnosťou

Potrebujete poradiť?

Neviete sa rozhodnúť alebo potrebujete odborné poradenstvo? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme.

Kontakt