O firme

História značky Giacomini sa začala písať v roku 1951 v Talianskom meste San Maurizio D´Opaglio. Ako väčšinou, aj tu boli začiatky skromné, malá remeselnícka dielňa založená Albertom Giacominim sa zaoberala predovšetkým výrobou menších mosadzných komponentov.

Päťdesiate roky boli hlavne o usilovnej práci a vytrvalosti. Vďaka tomu si značka Giacomini už v roku 1968, ako jediný výrobca vo svojej oblasti, zriadila laboratórium na testovanie kvality vlastných výrobkov, ktoré neskôr našlo uplatnenie aj pri mnohých technologických výskumoch a modernizáciách. V tom istom roku spoločnosť Giacomini získala prestížne ocenenie za export.

S rastúcim dopytom na výrobky Giacomini sa rozrastali aj výrobné priestory, portfólio výrobkov, počet zamestnancov či zastúpenia v krajinách po celom svete.

Momentálne spoločnosť Giacomini disponuje tromi výrobnými závodmi na území Talianska, zamestnáva vyše 900 ľudí a kapacitou 70 ton spracovanej mosadze denne sa radí medzi jednu z najväčších výrobných firiem v oblasti vykurovania.

Bola to hlavne vytrvalosť, usilovnosť a vysoká kvalita výrobkov, ktorými sa zaslúžila spoločnosť Giacomini o miesto medzi poprednými európskymi výrobcami v oblasti vykurovacej techniky, v ktorej pôsobí už bezmála 70 rokov.

Zaujímavosti

ikonka

Ocenená kvalita

Výroba je podložená najdôležitejšími certifikátmi kvality, ochrany zdravia a životného prostredia: UNI EN ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 a OHSAS 18001:2007

ikonka

Kapacita výroby

Vo výrobe plastových komponentov a rúr majú stroje na výrobu plastových rúr dennú kapacitu výroby 120 km

ikonka

Zastúpenie v celom svete

Spoločnosť má svoje zastúpenie v krajinách po celom svete. Medzi najnovšie patria Kanada, Turecko, Thajsko či Brazília

Iso

Zelená energia a životné prostredie

Rešpekt a ochrana životného prostredia majú dôležité miesto vo fungovaní firmy - 20 000 m2 fotovoltaických panelov dopomáha ku výrobe elektrickej energie v hlavnom výrobnom sídle firmy v San Maurizio d´Opaglio. Od roku 2012 odoberá spoločnosť Giacomini iba zelenú energiu tz. energiu nepochádzajúcu z fosílnych palív. Priamo vo výrobe sa využíva geotermálna energia v systémoch podlahového vykurovania a chladenia

Ekologické produkty

V roku 2006 uviedla značka Giacomini na trh prelomový výrobok v oblasti ekológie – vodíkový kotol s nulovými emisiami. Green Hydrogen System bol zatiaľ inštalovaný v niekoľkých eco friendly európskych krajinách ako sú Belgicko, Holandsko či Škótsko

Predstavenie pobočky spoločnosti Giacomini v Taliansku

Z histórie Giacomini na Slovensku

1994 - 2009 Domtech s.r.o.
2009 - 2011 Domtech Giacomini s.r.o. ​
2011 - súčastnosť Giacomini Slovakia s.r.o.

Contact zilina

História firmy Giacomini Slovakia, s.r.o. sa začala písať v roku 1994, kedy bola založená obchodná spoločnosť s cieľom distribuovať na slovenskom trhu komponenty značky Giacomini. V začiatkoch sa množstvo dovezeného materiálu rátalo na kartóny, avšak s rozširovaním značky, marketingovou podporou a lojálnosťou zákazníkov firmy sa v priebehu rokov množstvo dovezeného materiálu rozširovalo až na súčasnú úroveň.

Prenajaté obchodné priestory, v ktorých firma od počiatkov pôsobila, po čase kapacitne nevyhovovali, preto kompetentní zástupcovia spoločnosti v roku 2006 dospeli k rozhodnutiu o výstavbe vlastného firemného sídla. V septembri roku 2007 došlo v histórii firmy k zlomovej udalosti, keď po prvýkrát začala pôsobiť vo "vlastných" nových priestoroch. Firma má k dispozícii v súčasnosti 300 m2 predajných priestorov, 300 m2 kancelárskych priestorov a 780,5 m2 skladových priestorov.

Viac ako 25 rokov pôsobenia na trhu prináša veľa skúsenosti a možnosti sa zlepšovať. Chceme sa ďalej rozvíjať a ponúkať kvalitnejšie služby. Začína ďalšia etapa rozvoja v skladových a administratívnych priestorov. Nové priestory ponúkajú už 1500 m2 skladových plôch, väčšiu parkovaciu kapacitu a jednoduchšiu prístupnosť. Zase o niečo bližšie k vám už na jeseň 2022.

DJI 0127 Moment DJI 0130 Moment2 DJI 0131 Moment3 DJI 0145 Moment 2 DJI 0170 Moment 2
Na stiahnutie

Firemná brožúra

Otvoriť PDF