Kotle na biomasu

S talianskym výrobcom kotlov na pelety, drevo a ich kombináciu spolupracujeme už niekoľko rokov. Značka Arca sa vyznačuje hlavne kvalitou použitých materiálov, dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou svojich kotlov. Celá produkcia je sústredená na severe Talianska v 3 výrobných závodoch, z ktorých putujú ich výrobky do 37 krajín sveta.

Kotle na tuhé palivo

Fungovanie kotlov Aspiro je založené na princípe splyňovania dreva. Tuhé palivo umiestnené v hornej časti kotla pri horení na rošte vytvára v spaľovacej komore plyny, ktoré v kombinácii s prívodom vzduchu vytvárajú horľavú zmes. Výhodou je vysoký výkon kotla s veľmi nízkym dopadom na životné prostredie, vďaka obmedzenej prítomnosti škodlivých látok a spalín v nespálených zvyškoch.

Kotle na pelety

Oceľový automatický peletový kotol s elektronickým riadením. Kotol je vyrábaný so zásobníkom na pelety, ktorý je umiestnený v hornej časti kotla. Elektronické riadenie umožňuje automatické podávanie peliet s nastavením presného dávkovania, automatické zapálenie a automatické vypnutie kotla. Účinnosť kotla Granola Automatica je 93 %.

Kombinované kotle drevo/pelety

Oceľový kombinovaný kotol LPA Duo Matic s možnosťami vykurovania len na drevo, len na pelety alebo ich kombináciou – po ukončení horenia dreva, kotol automaticky prejde na vykurovanie peletami. Elektronické riadenie umožňuje automatické podávanie peliet s nastavením presného dávkovania, automatické zapálenie a automatické vypnutie kotla. Pelety sa uskladňujú v externom zásobníku.

Potrebujete poradiť?

Neviete sa rozhodnúť alebo potrebujete odborné poradenstvo? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme.

Kontakt