Solárne systémy

Teplá voda a vykurovanie od slnka

Solárny termický systém je v skutočnosti zdroj, ktorý je možné použiť na prípravu teplej vody a ako podporu vykurovania. Patrí do skupiny alternatívnych zdrojov bez emisii a v konečnom dôsledku bez nákladov na zdroj energie.

Základným prvkom systému sú solárne panely, ktoré absorbujú solárnu energiu a odovzdávajú ju vo forme tepelnej energie kvapaline cirkulujúcej v systéme. Pre toto použitie sú k dispozícii ploché solárne panely CORDIVARI s plochou 2 a 2,5 m2. Ďalším prvkom zabezpečujúcim obeh kvapaliny je čerpadlová zostava. Zostava okrem čerpadla splna požiadavky na bezpečnosť a správne fungovanie systému vrátane ovládania s elektronikou. Vyrobene teplo zo slnka môžeme využiť ako zdroj pre výrobu teplej vody prostredníctvom akumulačnej nádoby na sanitárnu vodu - bojlera (BOLLY 1, BOLLY2 ) alebo kombinovane vykurovanie/voda prostredníctvom akumulačnej nádoby s možnosťou aj ohrevu sanitárnej vody. (COMBI 2, ECO COMBI 2).

Solárne systémy sú ako pomocné zdroje tepelnej energie, ktoré sa kombinujú s ďalšími zdrojmi ako sú elektrická špirála, kotle na plyn, elektriku, biomasu, tepelné čerpadlá a pod.

Bolly 2 solar
Combi 2 solar

Potrebujete poradiť?

Neviete sa rozhodnúť alebo potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme.

KONTAKT