Uzatváracie, meracie a regulačné ventily

Dôležitou súčasťou systémov sú uzatváracie ventily. Do tejto skupiny radíme hlavne guľové ventily, ktoré môžu byť buď s ručným ovládaním (páčka, motýlik), alebo motoricky (zónové ventily). Ďalšie delenie guľových ventilov môže byť z oblasti použitia ako sú vykurovacie systémy / technické použitie, rozvod pitnej vody a plynov. Z oblasti konštrukcie ich môžeme rozdeliť na guľové, šupákove a piestikové.

04uzatvaracie ventily

Guľové ventily

Túto skupinu úspešne reprezentuje jedinečný patentovaný ventil DADO® (kódová rada R910). Prvok v tvare kocky so zaoblenými hranami, dáva ventilu niekoľko výhod ako dlhá životnosť, ľahké ovládanie, minimálne riziko zablokovania a pod.. Táto rada patri do skupiny ťažkej rady. Viac informácií si prečítate v našom článku.

V ponuke máme tri skupiny guľových ventilov:

04 rady
Na stiahnutie

Guľové ventily Giacomini

OTVORIŤ PDF

Šupátkové ventily

Ventil je určený pre rozvod studenej, teplej vody a pary nízkych tlakov. Uzatváranie je na princípe šupátka / gilotíny.

Zónové ventily

Sú určené hlavne pre ovládanie motorom, čo umožňuje ich špecifické využitie. Využívané sú napríklad ako hlavné uzatváracie ventily vody, alebo ako ventily pri termostatickom riadení vykurovacích zón.

04gulove piestikove
R291 priklad2

Zónový ventil spolu s regulačným ventilom ako je model R292 (alebo R278 ako variant guľový), môže byť veľmi dobrým riešením pri termostatickej regulácii vykurovacích systémov. Úlohou regulačného ventilu je zachovať potrebný prietok pre vykurovaciu zónu aj pri uzatvorenom stave a tak nenarušiť hydraulické vyváženie voči ostatným zónam.

Na stiahnutie

Na stiahnutie tech. list zonový ventil

OTVORIŤ PDF