KLIMA DRY - suchý systém podlahového vykurovania

Špeciálne vyvinutý systém, ktorý nachádza svoje uplatnenie v drevodomoch alebo na poschodiach, kde kvôli starším trámom nie je možné použiť ťažký cementový poter. Tento systém podlahového vykurovania nevyžaduje zaliatie mokrým cementovým poterom, čo predstavuje veľkú výhodu pri realizácii vykurovania v špecifických objektoch ako sú drevodomy, chaty alebo rekonštrukcie, kde sa cementový poter zo statických dôvodov neodporúča.

Suchy skladba

Výhody

  • Bez mokrého cementového poteru.
  • Jednoduchá a rýchla inštalácia.
  • Rovnomerné rozloženie tepla po podlahe.
  • Ostatné výhody systému podlahového vykurovania si prečítate v nasledujúcom článku.

V prvej fáze inštalácie sa na podlahu poukladajú izolačné dosky, ktoré sú dvojakého typu. Stredové panely s hliníkovou fóliou pre lepšie vedenie tepla a okrajové panely, ktoré slúžia na otáčanie smeru rúrky. Kvôli presne navrhnutej štruktúre systémovej dosky je pokladanie rúrky možné len tzv. meandrovým spôsobom.

V druhej fáze sa do systémovej dosky postupne uchytí rúrka, ktorá môže byť plastová alebo plastohliníková s max. priemerom 17 mm. Aby rúrka pevne držala v paneloch, je možné si v niektorých miestach dopomôcť klipmi.

V tretej (poslednej) fáze inštalácie suchého podlahového systému sa na izolačnú dosku s rúrkou poukladajú v dvoch vrstvách pozinkované plechy s hrúbkou 1mm. Druhá vrstva plechov je vybavená obojstrannou páskou, čím sa zabezpečí rovnomerný a stabilný podklad pre pokladanie podlahovej krytiny.

Na stiahnutie

Technický list pre suchý systém podlahového vykurovania

Otvoriť PDF

Idete stavať alebo už staviate? Uvažujete o podlahovom vykurovaní?

Využite možnosť 25-ročnej záruky. Naceníme vám vlastný systém podlahového vykurovania. Stačí vyplniť jednoduchý formulár.

CENOVÁ PONUKA