Podlahové vykurovanie

Podlahove 01

V dnešnej dobe je čoraz častejšie preferované podlahové vykurovanie. Ide o moderný nízkoteplotný vykurovací systém, ktorý má niekoľko výhod.

Na základe výsledkov mnohých štúdií poskytuje systém podlahového vykurovania pre ľudské telo, vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam, najlepší teplotný komfort. Lepší ako akýkoľvek iný známy vykurovací systém. My vám prinášame niekoľko typov podlahového vykurovania.

GIACOKLIMA – Podlahové vykurovanie

Systém podlahového vykurovania je vhodný pre všetky typy stavieb alebo pre objekty, kde nie je nijaké výškové obmedzenie. Medzi základné komponenty patrí systémová izolačná doska s hrúbkou 32 alebo 52mm. Nové izolačné dosky R979G sú obohatené o zložku grafitu čím sa zvyšuje ich schopnosť tepelnej izolácie o 15 až 20 %. Vďaka systémovej doske je pokládka rúrok rýchla a efektívna, zároveň je rúrka v systémovej doske chránená pred prípadnými poškodeniami ešte pred zalievaním poterom. Touto technológiou sa zabezpečí pevný jednoliaty povrch vďaka čomu bude rozloženie tepla po podlahe rovnomerné.

Zistite viac o systéme GIACOKLIMA

Viac info

SYSTÉM SPIDER – Podlahové vykurovanie pre rekonštrukcie

Systém podlahového vykurovania veľmi nízkej výšky, ktorý pozostáva z plastových panelov, ktoré majú formu 3D siete pripomínajúcej pavučinu – z čoho pochádza aj názov – SPIDER (v preklade pavúk). „Sieťová“ forma panelov umožňuje jednoduché uchytenie rúrky a jej zaistenie do panelu. Pri zalievaní, tak budú rúrka aj panel úplne pokryté poterom. Panely sú dostupné vo viacerých verziách: s lepiacou vrstvou, s izoláciou vysokej hustoty alebo s hrotmi na pripevnenie do polystyrénu, pričom je možné panely pokladať aj na už existujúcu podlahu. Pri systémoch SPIDER môže byť max. výška podlahy len 2,5 cm (vrátane poteru) a pri systéme SPIDER SLIM len 2 cm (vrátane poteru).

Zistite viac o systéme SPIDER

Viac info

SUCHÝ PODLAHOVÝ SYSTÉM – Podlahové vykurovanie pre drevodomy a rekonštrukcie

Špeciálne vyvinutý systém, ktorý nachádza svoje uplatnenie v drevodomoch alebo na poschodiach, kde kvôli starším trámom nie je možné použiť ťažký cementový poter. Systém pozostáva zo špeciálnych panelov s hliníkovou fóliou pre lepšie vedenie tepla. Panely sú dvojakého typu: stredové s hliníkovou fóliou a okrajové, ktoré slúžia na otáčanie smeru rúrky. Kvôli presne navrhnutej štruktúre systémovej dosky je pokladanie rúrky možné len tzv. meandrovým spôsobom. Na systémovú dosku s rúrkou sa v dvoch vrstvách poukladajú pozinkované plechy a nasleduje už len pokládka samotnej podlahy.

Zistite viac o suchom podlahovom systéme

Viac info

PRÍSLUŠENSTVO

Príslušenstvo pre podlahové vykurovanie zahŕňa celú škálu produktov počnúc plastovými (PE-RT, PEX-b) alebo plastohliníkovými (PEX-b/Al/PEX-b) rúrkami, mosadznými rozdeľovačmi rôznych druhov, skriniek pre rozdeľovače, klipov na uchytenie rúrky, lisovacími tvarovkami, adaptérmi až po kvapaliny na úpravu teplonosného média. Ponuka produktov Giacomini je široká, stačí si už len vybrať to pravé pre vás.